Касовий апарат чи фіскальний реєстратор - що обрати? - exellio
ГоловнаМатеріалиКасовий апарат чи фіскальний реєстратор – що обрати?
касовий апарат Екселліо DP 25, фіскальний реєстратор Екселліо FP 700

Касовий апарат чи фіскальний реєстратор – що обрати?

26.03.2021 Час для читання:2 хв

Багато хто з підприємців вже перейшли зі стадії гніву та заперечення щодо обов’язкового використання у своїй роботі РРО до фази прийняття цього факту. Вітаємо! Тепер треба визначитись, який з фіскальних пристроїв найкраще підійде саме вам – касовий апарат чи фіскальний реєстратор.

Різновиди РРО

Спочатку трохи роз’яснимо термінологію. РРО – це узагальнений термін, під яким ховаються 2 класи пристроїв: касові апарати та  касові реєстратори/фіскальні принтери (насправді їх трохи більше, проте решта дуже специфічні і приділяти їм увагу зараз не будемо).

Касовий апарат

каса Екселліо DP 25

Це пристрій, зовні схожий на калькулятор, але в якому вбудований принтер для передачі даних до Державної податкової служби (ДПС), захищена пам’ять, де зберігаються дані чеків та суми розрахунків. Дивитись більше  касових апаратів тут.

Фіскальний реєстратор

принтер Екселліо FP 700

Або фіскальний  принтер – це пристрій, який так само призначений для друку чеків, формування та збереження даних про продажі, але виконаний він у вигляді невеликого принтера, а команди для продажу товарів він отримує з комп’ютера. Вибрати фіскальний реєстратор можна тут

Касовий апарат зазвичай використовують невеликі підприємства та підприємці, коли треба лише “пробити” чек. Він самодостатній і не потребує жодного додаткового програмного забезпечення (далі – ПЗ), окрім того, яке в ньому встановив виробник. Великий бізнес (магазини з великою номенклатурою, ресторани, АЗС тощо) використовує фіскальні  принтери. Ці пристрої значно потужніші, швидші, в них вбудовують багато інструментів для роботи з зовнішнім програмним забезпеченням. Проте, деякі власники невеликих магазинчиків та відділів також оцінили зручність його застосування.

Чим касовий апарат відрізняється від фіскального реєстратора?

КАСОВИЙ АПАРАТФІСКАЛЬНИЙ РЕЄСТРАТОР
Працює автономно без зовнішнього пристрою, має клавіатуруПотребує керуючий пристрій (ПК, планшет, смартфон)
Працює виключно з вбудованим ПЗМожливість вибору програмного забезпечення
Швидкість обслуговування клієнтів нижчаВища швидкість обслуговування клієнтів
Ймовірність помилитися касиру вищаМенша ймовірність помилки касира
Чеки невеликого розміруІнформативні чеки з можливістю друку великої кількості додаткової інформації
В абсолютній більшості літерна та цифрова інформація.Більшість моделей можуть відтворювати графічні зображення (логотипи, штрих-коди з посиланням на сайт).

Тож контрольно-касова техніка – це, безумовно, важливий елемент автоматизації торгівлі будь-якого рівня. Можливості пристрою можуть покращити якість обслуговування клієнтів, а разом з тим їх лояльність. Крім того, функціонал РРО полегшує ведення обліку та збільшує фінансову безпеку підприємства.

Що саме придбати – фіскальний реєстратор чи касовий апарат – вирішувати вам. Проте, ми радимо спочатку проаналізувати основні характеристики з огляду на вашу діяльностість, зокрема:

  • вид діяльності
  • потенційна кількість клієнтів
  • бюджет
  • ступінь автоматизації процесів

Вартість касових апаратів та фіскальних реєстраторів 

Касові апарати в середньому коштують дешевше, ніж касові реєстратори: найдешевший касовий апарат коштує близько 4500 грн, найдорожчий – 9000 грн.; найдешевший касовий реєстратор близько 6500 грн, найдорожчий – 20000 грн. (в урядових презентаціях зазвичай ці цифри збирають в одну купу і зазначають діапазон від найдешевшого касового апарата до найдорожчого касового реєстратора). 

Чому саме така ціна РРО? 

Здебільшого через специфічні вимоги, які уряд пред’являє до РРО (зокрема, великий,  як для сучасної техніки, термінал використання – 9 років, що змушує  застосовувати дорогі якісні компоненти), малий ринок та роботу програмістів, які створюють ПЗ для РРО. Для порівняння, загальна кількість РРО в Україні з населенням 38 млн. чоловік донедавна складала 280 000, а у сусідній Польщі з такою ж кількістю населення – 1 000 000.

Читати також