Що таке РРО? - Exellio
ГоловнаМатеріалиЩо таке РРО?
РРО FP 700 - Cільпо

Що таке РРО?

08.10.2020 Час для читання:2 хвилини

За новими вимогами законодавства більшість підприємців,  що продають товари чи надають послуги населенню, тепер повинні мати Реєстратор Розрахункових Операцій (РРО). Це значно вплине на діяльність майже кожного підприємця, тож зрозуміло, що  зміни для українського бізнесу неминучі. Аби уникнути ажіотажу зі встановленням РРО,  варто вже зараз розуміти, як працювати в нових умовах. Зазвичай на вибір обладнання (за потребами  бізнесу) та його впровадження витрачається не менше двох тижнів. 

Зовнішні фактори у виборі РРО.

Враховуючи нещодавній досвід нестачі захисних масок на початку введення  в Україні карантину з COVID-19, можна спрогнозувати подібний дефіцит необхідних РРО або спекуляцію щодо вартості, черги на них тощо, бо, ймовірно, їхня кількість на складах постачальників теж може бути обмеженою.

Офіційне визначення та нормативні акти, що регулюють використання РРО.

 Запровадження обов’язкового застосування РРО регулюється Законом України «Про внесення змін до Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» від 17.03.2020 року та Податковим кодексом України.

FP 700 ComboPay док станція

Згідно з визначенням вищезгаданого закону, РРО – «це пристрій або програмно-технічний комплекс, в якому реалізовані фіскальні функції і який призначений для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг), операцій з купівлі-продажу іноземної валюти та/або реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг), операцій з приймання готівки для подальшого переказу». https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/128-20

Офіційне визначення розрахункової операції   – «це приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів, видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар, а у разі застосування банківської платіжної картки – оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару банком покупця або, у разі повернення товару , оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця». https://zakon.rada.gov.ua/laws/file/265/95-вр

Одним словом, найчастіше розрахункова операція – це отримання оплати від клієнтів готівкою чи карткою.

З чого складається РРО.

Простіше кажучи, РРО – це обладнання та програми, що фіксують для податкової Ваш продаж товарів чи послуг.  

РРО  – це найчастіше касовий апарат чи спеціальний принтер чеків (“фіскальний реєстратор”). Теоретично це може бути програма, але на практиці поки що застосування програмного РРО не до кінця регламентоване державою.

Використання РРО суворо контролюється податковою, тому, якщо Ваш тип бізнесу в переліку на впровадження фіскалізації, краще подбати про це заздалегідь. Підбір обладнання та впровадження РРО зазвичай займає близько місяця, якщо воно є на складі продавця техніки. Щоб встигнути вчасно встановити РРО, перевірте свій тип компанії в графіку впровадження РРО.

Читати також